Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Dkn
kn7532
Ekn9
kn84
#
84
EKD10
D854
E103
#
E1095
9
K72
K9752
#
K7632
864
1063
D6

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N33443
S33443
Ö10108810
V10109810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2NT Ö-2 3 100 40.0/0.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö-1 D 50 36.0/4.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT Ö-1 3 50 36.0/4.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Mona Berge - Ulla Öberg 3NT V-1 D 50 36.0/4.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö= 2 -90 32.0/8.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Anders Nordberg - Kristin Ekholm 2NT V= 9 -120 29.0/11.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 2NT V= 5 -120 29.0/11.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT V+1 D -150 26.0/14.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V+2 9 -180 23.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT V+2 2 -180 23.0/17.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT V+3 8 -210 20.0/20.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Kerstin Boberg - Mats Andersson 3NT V= 9 -400 14.0/26.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V= 7 -400 14.0/26.0
Richard Korse - Svante Berglund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V= D -400 14.0/26.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V= Kn -400 14.0/26.0
Johan Dieden - Per Henriks Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT V= D -400 14.0/26.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT V+1 5 -430 5.0/35.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 3NT Ö+1 3 -430 5.0/35.0
Kristi Meier - Per Nilsson Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT V+1 7 -430 5.0/35.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V+1 2 -430 5.0/35.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V+2 3 -460 0.0/40.0
Östen Svantesson - Klas Bellander     - -/22.2