Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
76
5
D8532
D9732
#
E5
EKD762
K4
Kkn8
#
1043
kn943
kn1096
E10
#
KDkn982
108
E7
654

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N64262
S64262
Ö6811710
V6811710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Berge - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6 Ö-1 E 50 39.0/1.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 6 V-1 7 50 39.0/1.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S-1 6 -50 36.0/4.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S-2 E -100 34.0/6.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Nordberg - Kristin Ekholm 2NT V+1 7 -150 32.0/8.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+2 7 -200 30.0/10.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= 7 -420 28.0/12.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Richard Korse - Svante Berglund 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 5 V= 7 -450 15.0/25.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Gunnar Olsson - Jan Öhman 5 V= 7 -450 15.0/25.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö+1 E -450 15.0/25.0
Kerstin Boberg - Mats Andersson Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 5 V= 6 -450 15.0/25.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Christian Frisk - Mona Andersson 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Johan Dieden - Per Henriks Zalman Puterman - Maria Tendler 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö+1 E -450 15.0/25.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Gun Bellander - Ulla Lundström 4 V+1 7 -450 15.0/25.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4D S-3 E -500 1.0/39.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Kicki Orre - Kent Hermansson 4D S-3 E -500 1.0/39.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - 19.8/-