Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
EK6
E94
Ekn7
K1087
#
5
K762
D9864
kn54
#
Dkn10974
5
1053
ED2
#
832
Dkn1083
K2
963

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N97979
S97979
Ö45363
V46363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Gunlis Åberg - Stig Unoson 4D Ö-3 D 500 40.0/0.1
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 S= 5 420 37.9/2.1
Gunnar Olsson - Jan Öhman Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT N= D 400 34.7/5.3
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Östen Svantesson - Klas Bellander 3NT N= D 400 34.7/5.3
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 S+1 5 170 31.6/8.5
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT N+1 D 150 29.5/10.6
Mona Berge - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= 5 140 27.4/12.7
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Richard Korse - Svante Berglund 2NT N= D 120 24.2/15.8
Britt Lindberg - Åke Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT N= 9 120 24.2/15.8
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 2 Ö-2 D 100 21.1/18.9
Christian Frisk - Mona Andersson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2 Ö-1 D 50 16.9/23.2
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2 Ö-1 D 50 16.9/23.2
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Kicki Orre - Kent Hermansson 2 Ö-1 D 50 16.9/23.2
Carin Millar - Bodil Mörnstad Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S-1 5 -50 8.5/31.6
Kerstin Boberg - Mats Andersson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S-1 5 -50 8.5/31.6
Thomas Davy - Karen Nielsen Hanna Lewandowski - Mari Segerberg 3NT N-1 D -50 8.5/31.6
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ulla Borgström - Monica Wester 4 S-1 5 -50 8.5/31.6
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johan Dieden - Per Henriks 3NT N-1 D -50 8.5/31.6
Lars G Svensson - Douglas Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S-2 5 -100 2.1/37.9
Kristi Meier - Per Nilsson Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N-3 D -150 0.1/40.0
Gun Bellander - Ulla Lundström     - 22.9/-
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Sonja Christensson - Bo Månsson     A- 16.0/16.0