Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn9753
D
E1082
KD3
#
KD4
9652
K5
8742
#
E1082
E4
D97
Ekn106
#
6
Kkn10873
kn643
95

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N37844
S37844
Ö105599
V105599
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Ulla Lundström Kicki Orre - Kent Hermansson 2D S= K 670 40.0/0.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= 8 140 38.0/2.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 S= K 110 36.0/4.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 V-2 K 100 34.0/6.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Kristi Meier - Per Nilsson 3 Ö-1 6 50 32.0/8.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N-1 D -100 30.0/10.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö= 3 -120 24.0/16.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Stig Unoson 2NT Ö= 8 -120 24.0/16.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Thomas Davy - Karen Nielsen 2NT Ö= 3 -120 24.0/16.0
Johan Dieden - Per Henriks Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2NT Ö= 6 -120 24.0/16.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT Ö= 6 -120 24.0/16.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö+1 9 -140 18.0/22.0
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Kerstin Boberg - Mats Andersson 1NT V+2 5 -150 14.0/26.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Östen Svantesson - Klas Bellander 1NT Ö+2 7 -150 14.0/26.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Hanna Lewandowski - Mari Segerberg 1NT Ö+2 6 -150 14.0/26.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT Ö+3 7 -180 9.0/31.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT Ö+2 6 -180 9.0/31.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Richard Korse - Svante Berglund 3D S-1 K -200 5.0/35.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Christian Frisk - Mona Andersson 3 N-2 E -200 5.0/35.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö= 8 -400 2.0/38.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2D N-4 E -1100 0.0/40.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand     - 25.3/-