Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E85
kn96
Dkn4
ED106
#
kn94
10432
9653
84
#
K1063
KD8
107
Kkn92
#
D72
E75
EK82
753

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N89889
S89889
Ö54554
V54554
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 4 430 40/2
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mona Andersson - Christian Frisk 3NT N+1 6 430 40/2
Christer Östberg - Jan Walhagen Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+1 2 430 40/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT N= 6 400 31/11
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 3NT N= 4 400 31/11
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT N= 3 400 31/11
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT S= 2 400 31/11
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N= 3 400 31/11
H.O. Thulin - Peter Moricz Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N= 3 400 31/11
Bodil Mörnstad - Carin Millar Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2 Ö-2 E 200 24/18
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1NT N+3 3 180 21/21
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT N+3 D 180 21/21
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mona Berge - Ulla Öberg 1NT N+2 6 150 16/26
Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard Bibi Jönsson - Willy Landgren 1NT N+2 7 150 16/26
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT N+2 3 150 16/26
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Karen Nielsen - Thomas Davy 3 S= 8 110 12/30
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 S= 4 90 8/34
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 S+1 8 90 8/34
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 2 N= 10 90 8/34
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 N-1 10 -50 3/39
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N-1 10 -50 3/39
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5NT N-2 K -100 0/42