Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Väst giv
alla i zon
#
9875
D84
1096
Dkn9
#
kn32
kn63
kn
K107654
#
1064
E105
EKD73
32
#
EKD
K972
8542
E8

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N46776
S46776
Ö87666
V87666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT V-2 9 200 40/2
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 Ö-2 E 200 40/2
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Karlsson - Ann Bomark 2 Ö-2 D 200 40/2
Mats Andersson - Sten Ahlgren Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT S+2 5 150 36/6
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 1 N+1 3 110 32/10
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N= E 110 32/10
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S+1 Kn 110 32/10
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT V-1 9 100 28/14
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 1NT S= 5 90 26/16
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Karen Nielsen - Thomas Davy 1 N= E 80 23/19
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 1 N= E 80 23/19
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Berge - Ulla Öberg 1NT V= 5 -90 18/24
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V= 4 -90 18/24
Christer Östberg - Jan Walhagen H.O. Thulin - Peter Moricz 2 Ö= E -90 18/24
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Jan Öhman - Gunnar Olsson 1NT S-1 6 -100 10/32
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N-1 E -100 10/32
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N-1 E -100 10/32
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2 N-1 E -100 10/32
Mona Andersson - Christian Frisk Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N-1 E -100 10/32
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 V+1 D -110 4/38
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V+1 9 -120 2/40
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 3 S-3 Kn -300 0/42