Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
K93
EKkn2
ED8
854
#
kn82
4
10954
EK972
#
764
10987
kn7
Dkn106
#
ED105
D653
K632
3

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N71112118
S71112118
Ö62112
V62112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+2 D 480 31/11
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N+2 D 480 31/11
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N+2 D 480 31/11
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N+2 D 480 31/11
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N+2 Kn 480 31/11
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 N+2 Kn 480 31/11
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 N+2 Kn 480 31/11
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 N+2 D 480 31/11
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 N+2 D 480 31/11
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Karlsson - Ann Bomark 4 N+2 D 480 31/11
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N+2 D 480 31/11
Christer Östberg - Jan Walhagen H.O. Thulin - Peter Moricz 4 N+2 D 480 31/11
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 N+1 D 450 14/28
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 5 S= E 450 14/28
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 N+1 Kn 450 14/28
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 D 450 14/28
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+1 Kn 450 14/28
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 N= D 420 7/35
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Berge - Ulla Öberg 4 N= Kn 420 7/35
Mona Andersson - Christian Frisk Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N+2 D 200 4/38
Mats Andersson - Sten Ahlgren Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT N-1 D -50 1/41
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N-1 D -50 1/41