Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Dkn53
1043
K862
106
#
74
K87
E109754
D3
#
109
E92
Dkn3
EKkn72
#
EK862
Dkn65

9854

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N33695
S33695
Ö910648
V810648
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Sten Ahlgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 V-2 3 200 42/0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N= E 140 35/7
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S= D 140 35/7
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 S= D 140 35/7
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N= K 140 35/7
Bodil Mörnstad - Carin Millar Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S= 7 140 35/7
Anitha Lindgren - Marian Krook Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= D 140 35/7
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V-1 D 100 23/19
Mona Berge - Ulla Öberg Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö-1 E 100 23/19
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT Ö-1 E 100 23/19
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 V-1 D 100 23/19
Jane Brändemar - Nina Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 V-1 10 100 23/19
Mona Andersson - Christian Frisk Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö-1 2 100 23/19
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 E -100 16/26
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö+1 E -110 14/28
Björn Karlsson - Ann Bomark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2NT Ö= 5 -120 10/32
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson H.O. Thulin - Peter Moricz 2NT Ö= 2 -120 10/32
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö= 9 -120 10/32
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 V= D -130 4/38
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V+1 Kn -130 4/38
Christer Östberg - Jan Walhagen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+2 E -130 4/38
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V+2 10 -150 0/42