Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
EK65
1063
K93
kn92
#
D3
kn8
D42
D108643
#
1084
K54
Ekn76
K75
#
kn972
ED972
1085
E

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N5710107
S6710107
Ö75334
V75334
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+1 4 450 42/0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 S+2 8 170 38/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N+2 4 170 38/4
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 N+2 7 170 38/4
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N= 7 140 30/12
Karen Nielsen - Thomas Davy Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 S= 4 140 30/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 2 S+1 D 140 30/12
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S= 6 140 30/12
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N+1 5 140 30/12
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N= 5 110 21/21
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N= 5 110 21/21
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 N= 4 110 21/21
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Mona Andersson - Christian Frisk 1 S+1 4 110 21/21
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1NT V-1 3 50 16/26
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Mats Andersson - Sten Ahlgren Pass   13/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Agneta Johansson - Lars Svensson Pass   13/29
Mona Berge - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-1 6 -50 9/33
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Christer Östberg - Jan Walhagen 3 N-1 E -50 9/33
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 N-2 E -100 3/39
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N-2 4 -100 3/39
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N-2 7 -100 3/39
Björn Karlsson - Ann Bomark H.O. Thulin - Peter Moricz 4 N-2 4 -100 3/39