Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K92
D102
E8
kn8654
?
ED73
54
9652
EK3
?
kn
kn9876
KD73
1072
?
108654
EK3
kn104
D9

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N75576
S75576
Ö58756
V58756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 V-3 6 150 42/0
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2NT S= 4 120 40/2
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT Ö-2 4 100 38/4
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3 V-1 5 50 33/9
Mona Berge - Ulla Öberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2NT Ö-1 D 50 33/9
H.O. Thulin - Peter Moricz Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 V-1 5 50 33/9
Mona Andersson - Christian Frisk Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö-1 4 50 33/9
Bibi Jönsson - Willy Landgren Karen Nielsen - Thomas Davy 2NT S-1 5 -50 28/14
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 1NT Ö= 4 -90 23/19
Björn Karlsson - Ann Bomark Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT Ö= 5 -90 23/19
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1NT Ö= E -90 23/19
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT Ö= E -90 23/19
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 3 S-2 E -100 17/25
Mats Andersson - Sten Ahlgren Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N-2 Kn -100 17/25
Jan Öhman - Gunnar Olsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 V+1 4 -110 13/29
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V= E -110 13/29
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö+1 3 -120 6/36
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT V= E -120 6/36
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT Ö+1 2 -120 6/36
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2NT Ö= D -120 6/36
Agneta Johansson - Lars Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT V= 5 -120 6/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 Ö+1 Kn -140 0/42