Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Väst giv
ingen i zon
D96
E85
972
kn1064
Kkn872
Kkn2
kn86
K2
E105
D73
D543
ED5
43
10964
EK10
9873

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N53433
S53433
Ö81091010
V81091010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 V-1 E 50 41/9
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Kim Nyström - Eva Persson 4 V-1 Kn 50 41/9
Mona Andersson - Sonja Christensson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V-1 Kn 50 41/9
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V-1 Kn 50 41/9
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Monica Gilhorn - Anita Martinsson 4 V-1 Kn 50 41/9
Agneta Johansson - Lars Svensson Grete Derand - Susanne Ramel 4 V-1 9 50 41/9
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-1 4 50 41/9
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Mats Andersson - Sten Ahlgren 4 V-1 Kn 50 41/9
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 V-1 Kn 50 41/9
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Anita Persson - Elsa Andersson 4 V-1 Kn 50 41/9
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 2 Ö+1 Kn -110 30/20
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V+1 6 -140 28/22
Jane Girdo - Gunlis Åberg Marianne Falck - Berit Kallstenius 1NT Ö+2 4 -150 26/24
Karen Nielsen - Thomas Davy Bert Jellhede - Berit Jellhede 3NT V= Kn -400 19/31
Bodil Wikström - Ulla Lundström Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö= E -400 19/31
Björn Karlsson - Ann Bomark Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT V= 4 -400 19/31
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 3NT V= 4 -400 19/31
Kerstin Degermark - Mona Berge Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V= Kn -400 19/31
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Göran Ekelund - Sverker Hellsten 3NT Ö= E -400 19/31
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 V= E -420 8/42
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V= E -420 8/42
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V= 6 -420 8/42
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 V= Kn -420 8/42
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= Kn -420 8/42
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Hanna Lewandowski - Christina Leander 3NT Ö+1 E -430 1/49
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 10 -430 1/49