Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Syd giv
alla i zon
K986
kn84
10984
83
Dkn104
E73
KDkn3
E6
32
D95
E75
K9752
E75
K1062
62
Dkn104

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N53644
S53644
Ö89799
V89789
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT V-1 10 100 44/6
Karen Nielsen - Thomas Davy Bert Jellhede - Berit Jellhede 3NT Ö-1 D 100 44/6
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V-1 10 100 44/6
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3NT V-1 10 100 44/6
Jane Girdo - Gunlis Åberg Marianne Falck - Berit Kallstenius 3NT V-1 10 100 44/6
Bodil Wikström - Ulla Lundström Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT V-1 10 100 44/6
Kerstin Degermark - Mona Berge Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V-1 10 100 44/6
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Kim Nyström - Eva Persson 2NT V+1 6 -150 35/15
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 2NT V+1 10 -150 35/15
Ulla Borgström - Monica Wester Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT V= 6 -600 20/30
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V= 6 -600 20/30
Mona Andersson - Sonja Christensson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT V= 6 -600 20/30
Agneta Johansson - Lars Svensson Grete Derand - Susanne Ramel 3NT V= 6 -600 20/30
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V= 6 -600 20/30
Björn Karlsson - Ann Bomark Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT V= 6 -600 20/30
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3NT V= 10 -600 20/30
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT V= 6 -600 20/30
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3NT V= 8 -600 20/30
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V= 6 -600 20/30
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Anita Persson - Elsa Andersson 3NT V= 8 -600 20/30
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Göran Ekelund - Sverker Hellsten 3NT Ö= D -600 20/30
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3NT V= 10 -600 20/30
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Hanna Lewandowski - Christina Leander 3NT V+1 6 -630 3/47
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V+1 6 -630 3/47
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT V+1 6 -630 3/47
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+1 9 -630 3/47