Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Öst giv
Ö-V i zon
62
ED2
KD1076
K92
kn54
1074
53
D10874
ED10987
95
Ekn984
K3
Kkn863
2
Ekn653

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N981058
S981058
Ö45383
V45384
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4D Ö-2 2 500 50/0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S+1 4 450 45/5
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 S+1 5 450 45/5
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 4 S+1 4 450 45/5
Mats Andersson - Sten Ahlgren Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N+1 E 450 45/5
Ulla Borgström - Monica Wester Kim Nyström - Eva Persson 4 S= 5 420 34/16
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Grete Derand - Susanne Ramel 4 S= 4 420 34/16
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 S= Kn 420 34/16
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= Kn 420 34/16
Björn Karlsson - Ann Bomark Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S= Kn 420 34/16
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Anita Persson - Elsa Andersson 4 S= 4 420 34/16
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Christer Flensburg - Vanja Flensburg 4 S= 5 420 34/16
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 Ö-2 2 200 26/24
Kerstin Degermark - Mona Berge Kent Hermansson - Lars Becklén 3 S= 5 140 24/26
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Jane Girdo - Gunlis Åberg 4 Ö-1 2 100 21/29
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö-1 3 100 21/29
Karen Nielsen - Thomas Davy Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-1 E -50 12/38
Marianne Falck - Berit Kallstenius Louise Grandinsson - Monica Lannerud 5 S-1 4 -50 12/38
Hanna Lewandowski - Christina Leander Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 S-1 4 -50 12/38
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 4 N-1 9 -50 12/38
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 5 S-1 4 -50 12/38
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 4 S-1 4 -50 12/38
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 4 N-1 E -50 12/38
Mona Andersson - Sonja Christensson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 5 S-2 4 -100 3/47
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S-2 Kn -100 3/47
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Bert Jellhede - Berit Jellhede 2 Ö+1 2 -140 0/50