Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Nord giv
N-S i zon
1074
Dkn542
D74
E7
D832
10976
kn2
543
E95

K10865
Dkn1082
Kkn6
EK83
E93
K96

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N6710810
S5710810
Ö66353
V66353
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Kim Nyström - Eva Persson 4 S= 2 620 41/9
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Grete Derand - Susanne Ramel 4 N= D 620 41/9
Mona Andersson - Sonja Christensson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 S= 5 620 41/9
Gunilla Ljung - Gun Bellander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N= D 620 41/9
Björn Karlsson - Ann Bomark Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S= Kn 620 41/9
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 N= E 620 41/9
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 4 S= Kn 620 41/9
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Christer Flensburg - Vanja Flensburg 4 S= Kn 620 41/9
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 4 N= E 620 41/9
Mats Andersson - Sten Ahlgren Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S= D 620 41/9
Jan Öhman - Gunnar Olsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT S= Kn 600 29/21
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S= 5 600 29/21
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 2 N+2 5 170 26/24
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 2 Ö-3 E 150 24/26
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S= Kn 140 20/30
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3 N= D 140 20/30
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Anita Persson - Elsa Andersson 3 N= D 140 20/30
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Jane Girdo - Gunlis Åberg 4 S-1 Kn -100 10/40
Marianne Falck - Berit Kallstenius Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 S-1 2 -100 10/40
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Bert Jellhede - Berit Jellhede 4 S-1 10 -100 10/40
Hanna Lewandowski - Christina Leander Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 S-1 Kn -100 10/40
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 Kn -100 10/40
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 4 S-1 Kn -100 10/40
Kerstin Degermark - Mona Berge Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S-1 3 -100 10/40
Karen Nielsen - Thomas Davy Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-2 D -200 1/49
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 N-2 D -200 1/49