Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Väst giv
ingen i zon
E65
kn42
987
9765
K107
98765
kn52
E2
842
EK3
K6
KDkn83
Dkn93
D10
ED1043
104

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N47365
S47365
Ö86878
V86878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Bert Jellhede - Berit Jellhede 3NT Ö-3 D 150 50/0
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 2 S+1 7 110 48/2
Ulla Borgström - Monica Wester Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 V-2 9 100 44/6
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 4 V-2 9 100 44/6
Kent Hermansson - Lars Becklén Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 4 Ö-2 D 100 44/6
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 Ö-1 10 50 37/13
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3 Ö-1 4 50 37/13
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 4 V-1 9 50 37/13
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 2 Ö-1 D 50 37/13
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jane Girdo - Gunlis Åberg 2 V= 7 -110 28/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 Ö= E -110 28/22
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 V= 9 -110 28/22
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 Ö= D -110 28/22
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Göran Ekelund - Sverker Hellsten 2 Ö= D -110 28/22
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 1NT Ö+1 D -120 22/28
Mona Andersson - Sonja Christensson Grete Derand - Susanne Ramel 3 Ö= E -140 18/32
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 Ö+1 D -140 18/32
Hanna Lewandowski - Christina Leander Marianne Falck - Berit Kallstenius 3 V= 5 -140 18/32
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Anita Persson - Elsa Andersson 2 Ö+2 10 -170 13/37
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 2 V+2 5 -170 13/37
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT Ö+2 E -180 10/40
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Kerstin Degermark - Mona Berge 3NT Ö= 3 -400 8/42
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö= E -420 6/44
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V+1 7 -430 4/46
Kim Nyström - Eva Persson Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 Ö+1 E -450 1/49
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö+1 4 -450 1/49