Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Syd giv
alla i zon
108732
64
108
10962
D94
Ekn1082
D3
ED5
EK65
5
E962
kn743
kn
KD973
Kkn754
K8

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N34332
S34332
Ö109101010
V109101010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT V-1 6 100 46/4
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Anita Persson - Elsa Andersson 4 Ö-1 K 100 46/4
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 3NT V-1 3 100 46/4
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Göran Ekelund - Sverker Hellsten 4 V-1 6 100 46/4
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT Ö-1 4 100 46/4
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Kerstin Degermark - Mona Berge 3 V= 6 -110 40/10
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 2NT V= 4 -120 38/12
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö+1 Kn -150 36/14
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 2NT V+2 6 -180 34/16
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 2 S-3 E -300 31/19
Bibi Jönsson - Willy Landgren Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 S-3 E -300 31/19
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3NT V= 6 -600 23/27
Kim Nyström - Eva Persson Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT V= 4 -600 23/27
Hanna Lewandowski - Christina Leander Marianne Falck - Berit Kallstenius 3NT Ö= 2 -600 23/27
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT V= E -600 23/27
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V= 6 -600 23/27
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 3NT V= 6 -600 23/27
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jane Girdo - Gunlis Åberg 3NT V+1 4 -630 14/36
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Bert Jellhede - Berit Jellhede 3NT V+1 6 -630 14/36
Kent Hermansson - Lars Becklén Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 3NT V+1 10 -630 14/36
Ulla Borgström - Monica Wester Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT V+2 6 -660 7/43
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V+2 2 -660 7/43
Mona Andersson - Sonja Christensson Grete Derand - Susanne Ramel 3NT V+2 6 -660 7/43
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT V+2 6 -660 7/43
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mats Andersson - Sten Ahlgren 1D S-3 3 -800 2/48
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 2D S-5 4 -1400 0/50