Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Väst giv
alla i zon
92
kn107
KDkn97
ED4
E10865
K632
E10
103
Dkn43
854
854
Kkn2
K7
ED9
632
98765

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N77435
S87435
Ö56897
V56897
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Christer Flensburg - Vanja Flensburg 3 N= 2 110 50/0
Björn Karlsson - Ann Bomark Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V-1 K 100 45/5
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Kerstin Degermark - Mona Berge 3 V-1 K 100 45/5
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3 V-1 K 100 45/5
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 V-1 K 100 45/5
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 1NT S= 5 90 38/12
Bert Jellhede - Berit Jellhede Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S= 2 90 38/12
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT S= 6 90 38/12
Marianne Falck - Berit Kallstenius Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 S-1 E -100 33/17
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 D -100 33/17
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 2 V= Kn -110 27/23
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Ulla Borgström - Monica Wester 2 V= K -110 27/23
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Anita Persson - Elsa Andersson 2 V= K -110 27/23
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 2 V= E -110 27/23
Karen Nielsen - Thomas Davy Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+1 K -140 15/35
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 V+1 K -140 15/35
Mona Andersson - Sonja Christensson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+1 K -140 15/35
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Kim Nyström - Eva Persson 3 V= K -140 15/35
Bodil Wikström - Ulla Lundström Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 V+1 K -140 15/35
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+1 K -140 15/35
Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 3 V= K -140 15/35
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 V= K -140 15/35
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Grete Derand - Susanne Ramel 2 V+2 7 -170 6/44
Jane Girdo - Gunlis Åberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3 N-2 4 -200 4/46
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 N-3 D -300 1/49
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 4 N-3 D -300 1/49