Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Öst giv
N-S i zon
852
Kkn987
842
96
KD7
1043
K107
D873
Ekn64
E65
D63
E102
1093
D2
Ekn95
Kkn54

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N34633
S34633
Ö10971010
V10971010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö-2 4 100 50/0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö-1 9 50 46/4
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö-1 5 50 46/4
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3NT Ö-1 5 50 46/4
Björn Karlsson - Ann Bomark Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Pass   42/8
Karen Nielsen - Thomas Davy Jan Öhman - Gunnar Olsson 1NT Ö+1 5 -120 38/12
Grete Derand - Susanne Ramel Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2NT Ö= 5 -120 38/12
Bodil Wikström - Ulla Lundström Bert Jellhede - Berit Jellhede 2NT Ö= 10 -120 38/12
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 Ö+1 D -140 34/16
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö+1 10 -150 30/20
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 2NT Ö+1 9 -150 30/20
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Kerstin Degermark - Mona Berge 2NT V+1 8 -150 30/20
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Kim Nyström - Eva Persson 3NT Ö= 4 -400 16/34
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT Ö= 5 -400 16/34
Marianne Falck - Berit Kallstenius Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT Ö= 4 -400 16/34
Mona Andersson - Sonja Christensson Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3NT Ö= 5 -400 16/34
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 3NT Ö= 4 -400 16/34
Agneta Johansson - Lars Svensson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3NT Ö= 5 -400 16/34
Jane Girdo - Gunlis Åberg Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3NT Ö= 5 -400 16/34
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3NT Ö= 4 -400 16/34
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT Ö= 4 -400 16/34
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT Ö= 4 -400 16/34
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT Ö= 5 -400 16/34
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT Ö+1 4 -430 2/48
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT Ö+1 5 -430 2/48
Anita Persson - Elsa Andersson Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 3NT Ö+1 4 -430 2/48