Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Syd giv
Ö-V i zon
8
K432
K3
EK10754
Ekn432
875
E976
D
96
D1096
kn42
kn632
KD1075
Ekn
D1085
98

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N10991010
S10991010
Ö34433
V34433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 3NT S+2 2 460 49/1
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Christer Flensburg - Vanja Flensburg 3NT S+2 2 460 49/1
Karen Nielsen - Thomas Davy Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+1 8 430 39/11
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3NT N+1 6 430 39/11
Jane Girdo - Gunlis Åberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT S+1 D 430 39/11
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 10 430 39/11
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Anita Persson - Elsa Andersson 3NT N+1 6 430 39/11
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 3NT N+1 6 430 39/11
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT N+1 6 430 39/11
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT S+1 2 430 39/11
Marianne Falck - Berit Kallstenius Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S= 3 400 23/27
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Kim Nyström - Eva Persson 3NT S= 2 400 23/27
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N= 6 400 23/27
Bodil Wikström - Ulla Lundström Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT N= 6 400 23/27
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Kerstin Degermark - Mona Berge 3NT S= 3 400 23/27
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3NT S= 3 400 23/27
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3NT S= 3 400 23/27
Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 3NT S= 6 400 23/27
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT N= 6 120 14/36
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Grete Derand - Susanne Ramel 2 N= 6 90 12/38
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Hanna Lewandowski - Christina Leander 3NT S-1 7 -50 6/44
Mona Andersson - Sonja Christensson Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT N-1 10 -50 6/44
Bert Jellhede - Berit Jellhede Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N-1 6 -50 6/44
Björn Karlsson - Ann Bomark Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT N-1 2 -50 6/44
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 3NT N-1 2 -50 6/44
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT N-2 3 -100 0/50