Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Öst giv
N-S i zon
E86
76
kn102
D9873
kn94
E10542
ED7
E6
K5
K8
K983
K10542
D10732
Dkn93
654
kn

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N31353
S31353
Ö101010810
V101010810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Christina Leander Bert Jellhede - Berit Jellhede 3NT V-2 Kn 100 49/1
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 5 Ö-2 D 100 49/1
Karen Nielsen - Thomas Davy Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT V-1 6 50 43/7
Gunilla Ljung - Gun Bellander Mona Andersson - Sonja Christensson 4 V-1 Kn 50 43/7
Björn Karlsson - Ann Bomark Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 3NT Ö-1 2 50 43/7
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 3 Ö-1 Kn 50 43/7
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 1NT Ö+2 3 -150 37/13
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 2NT V+1 6 -150 37/13
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2NT V+2 7 -180 34/16
Ulla Borgström - Monica Wester Grete Derand - Susanne Ramel 3NT V= 7 -400 22/28
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Jane Girdo - Gunlis Åberg 3NT Ö= 7 -400 22/28
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö= 3 -400 22/28
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT V= E -400 22/28
Kim Nyström - Eva Persson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3NT Ö= 3 -400 22/28
Bodil Wikström - Ulla Lundström Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3NT V= 7 -400 22/28
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3NT V= 7 -400 22/28
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö= 3 -400 22/28
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT Ö= 2 -400 22/28
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V= 7 -400 22/28
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 3NT Ö= 3 -400 22/28
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT Ö+1 3 -430 7/43
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V+1 7 -430 7/43
Mats Andersson - Sten Ahlgren Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3NT V+1 7 -430 7/43
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Kerstin Degermark - Mona Berge 3NT Ö+1 D -430 7/43
Marianne Falck - Berit Kallstenius Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3NT Ö+2 3 -460 2/48
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anita Persson - Elsa Andersson 3NT Ö+3 2 -490 0/50