Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

Nord giv
Ö-V i zon
D943
kn52
kn10
kn954
8
KD974
D9643
K7
EK52
108
E75
D1063
kn1076
E63
K82
E82

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N53364
S53364
Ö8101078
V810978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT Ö-3 2 300 48/0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT Ö-2 Kn 200 42/6
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT Ö-2 Kn 200 42/6
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 3NT Ö-2 2 200 42/6
Louise Grandinsson - Christina Leander Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 2NT V-2 4 200 42/6
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT Ö-2 2 200 42/6
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ulla Borgström - Monica Wester 2NT Ö-1 6 100 30/18
Göran Nyqvist - Peter Perulf Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2NT Ö-1 6 100 30/18
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT Ö-1 2 100 30/18
Per Henriks - Anders Wirgren Bonnie Clementsson - Daniel Matus 2NT Ö-1 Kn 100 30/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT Ö-1 2 100 30/18
Olle Persson - Stefan Eriksson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2NT Ö-1 3 100 30/18
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 2NT Ö-1 6 100 30/18
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 S-2 8 -100 22/26
Mats Andersson - Gun Bellander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V+1 4 -110 19/29
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V+1 5 -110 19/29
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2NT Ö= 6 -120 15/33
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Hans Antolin - Sven Grahn 2NT Ö= 2 -120 15/33
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3 V+1 3 -130 12/36
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2NT Ö+1 3 -150 10/38
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Roger Olsson - Birgitta Andersson 2 V+2 4 -170 8/40
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT Ö+2 Kn -180 5/43
Karen Nielsen - Thomas Davy Monica Gilhorn - Mona Berge 2NT Ö+2 2 -180 5/43
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Wiviann Hassel - Monica Lessing 3NT Ö+1 2 -630 1/47
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT Ö+1 2 -630 1/47