Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

Väst giv
ingen i zon
93
ED73
kn54
Ekn94
KD74
kn42
1093
763
102
K10965
D876
K10
Ekn865
8
EK2
D852

Optimalt kontrakt: 5 N= 400
 NT
N118798
S107798
Ö25645
V25645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+1 7 430 48/0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Wiviann Hassel - Monica Lessing 3NT N= 7 400 41/7
Mats Andersson - Gun Bellander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N= 9 400 41/7
Bonnie Clementsson - Daniel Matus Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N= 10 400 41/7
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT N= 6 400 41/7
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N= 5 400 41/7
Jan Öhman - Gunnar Olsson Hans Antolin - Sven Grahn 3NT N= 8 400 41/7
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 N+2 9 150 32/16
Olle Persson - Stefan Eriksson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N+2 9 150 32/16
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Håkan Linse - Ing-Britt Jurén 3 N+2 8 150 32/16
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Kent Hermansson - Lars Becklén 2 S+1 10 110 28/20
Karen Nielsen - Thomas Davy Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3 Ö-2 E 100 26/22
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT N-1 6 -50 16/32
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N-1 6 -50 16/32
Göran Nyqvist - Peter Perulf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N-1 10 -50 16/32
Ulla Borgström - Monica Wester Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT N-1 9 -50 16/32
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 3NT N-1 6 -50 16/32
Per Henriks - Anders Wirgren Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3NT N-1 9 -50 16/32
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT N-1 6 -50 16/32
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT N-1 9 -50 16/32
Bodil Mörnstad - Carin Millar Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT N-1 6 -50 16/32
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Roger Olsson - Birgitta Andersson 3NT S-2 10 -100 4/44
Jane Brändemar - Nina Nilsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT S-2 9 -100 4/44
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT S-2 6 -100 4/44
Åke Lindström - Britt Lindberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 4 S-3 10 -150 0/48