Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.19

Öst giv
Ö-V i zon
Kkn763
kn
K86
EK42
D1052
KD3
D1097
53
E8
10986542
52
kn7
94
E7
Ekn43
D10986

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N11106108
S11106108
Ö23723
V23723
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT S+2 7 460 33.0/1.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 3NT S+2 7 460 33.0/1.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 N+1 9 450 30.0/4.0
Björn Karlsson - Thomas Davy Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT S+1 3 430 28.0/6.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 S+1 K 420 26.0/8.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S= 3 400 24.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson 3 Ö-2 9 200 22.0/12.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3 S+3 K 170 19.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Nicolae Östner - Mats Mårtensson 3 N+1 2 170 19.0/15.0
Gunilla Wallin - Mats Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S+2 K 150 14.0/20.0
Anita Olofsson - Mona Berge Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 S+1 K 150 14.0/20.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+3 5 150 14.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Östen Svantesson - Klas Bellander 3 N= 10 140 10.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S= K 130 8.0/26.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-1 9 100 6.0/28.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anita Martinsson - Ulla Öberg 5 S-1 3 -50 2.0/32.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT S-1 K -50 2.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT N-1 2 -50 2.0/32.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg     - 18.4/-