Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.19

Öst giv
N-S i zon
K82
6542
kn53
Dkn6
E54
1093
ED107
E54
Dkn9763
Kkn
82
1072
10
ED87
K964
K983

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N77657
S87857
Ö55486
V56586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 3 N+1 D 170 34.0/0.0
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S+1 E 110 31.0/3.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 N= E 110 31.0/3.0
Gunilla Wallin - Mats Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V-2 D 100 28.0/6.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö-1 2 50 25.0/9.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Milan Korac - Bengt Nilsson 3 Ö-1 E 50 25.0/9.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 S-1 E -100 22.0/12.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö= 2 -110 18.0/16.0
Anita Olofsson - Mona Berge Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= 6 -110 18.0/16.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö= 3 -110 18.0/16.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+1 E -140 11.0/23.0
Anita Martinsson - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö+1 4 -140 11.0/23.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 Ö= E -140 11.0/23.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3 V= D -140 11.0/23.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Karlsson - Thomas Davy 3 Ö+1 E -170 5.0/29.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Nicolae Östner - Mats Mårtensson 2 Ö+2 E -170 5.0/29.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N-3 8 -300 2.0/32.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson 4 Ö+1 E -450 0.0/34.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö     - -/11.7