Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.19

Öst giv
ingen i zon
43
K94
D8763
1054
K7
kn7653
Kkn10
kn62
kn10962
108
E4
E873
ED85
ED2
952
KD9

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N68667
S68667
Ö75775
V75776
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Björn Karlsson - Thomas Davy 1NT S+1 5 120 34.0/0.0
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S= 3 90 31.0/3.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT S= 3 90 31.0/3.0
Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 1NT S-1 3 -50 19.0/15.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S-1 5 -50 19.0/15.0
Anita Martinsson - Ulla Öberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 1NT S-1 6 -50 19.0/15.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT S-1 3 -50 19.0/15.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Gunilla Wallin - Mats Andersson 1NT S-1 3 -50 19.0/15.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Kristin Ekholm - Anders Nordberg 1NT S-1 5 -50 19.0/15.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT S-1 7 -50 19.0/15.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Östen Svantesson - Klas Bellander 1 S-1 3 -50 19.0/15.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 1NT S-1 3 -50 19.0/15.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S-1 5 -50 19.0/15.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Anita Olofsson - Mona Berge 1NT S-2 5 -100 6.0/28.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT S-2 3 -100 6.0/28.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Nicolae Östner - Mats Mårtensson 1NT S-2 3 -100 6.0/28.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö+1 9 -140 2.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Kent Hermansson - Lars Becklén 2NT S-3 3 -150 0.0/34.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 19.0/-