Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.05

Syd giv
N-S i zon
kn65
E1074
kn9
kn743
82
D8652
K104
E86
ED1094
kn
ED76
D92
K73
K93
8532
K105

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N64545
S64545
Ö79797
V79797
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson 2NT V-2 3 100 37/3
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö-2 8 100 37/3
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson 4 Ö-2 5 100 37/3
Milan Korac - Bengt Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V-2 3 100 37/3
Klas Bellander - Johan Erlandsson Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V-1 4 50 31/9
Mona Andersson - Sonja Christensson Katrina Redell - Hans-Inge Magnusson 2NT V-1 7 50 31/9
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1 Ö= 3 -80 28/12
Anders Freij - Jan-Eric Larsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT V= 7 -90 26/14
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 Ö= 5 -110 24/16
Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT V+1 4 -120 22/18
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+1 5 -140 18/22
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 Ö+1 5 -140 18/22
Karin Andrée - Agneta Dunemark Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö+1 9 -140 18/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V+1 3 -150 14/26
Ingegerd Jeppsson - Svante Dahl Kent Hermansson - Jan Öhman 2NT Ö+2 8 -180 11/29
Björn Klefbohm - Susanne Levin Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2NT Ö+2 2 -180 11/29
Alf Roos - Claudia Sjöberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT Ö+1 5 -430 5/35
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V+1 3 -430 5/35
Anitha Lindgren - Marian Krook Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT Ö+1 5 -430 5/35
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT Ö+1 3 -430 5/35
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn 3NT Ö+3 2 -490 0/40