Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

Nord giv
alla i zon
Dkn10
K97
kn105
D865
EK5
D8
ED43
10432
843
Ekn1063
K86
E7
9762
542
972
Kkn9

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -1440
 NT
N31131
S31131
Ö1012121012
V1012121012
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Zalman Puterman - Maria Tendler Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 V+2 D -130 40.0/0.1
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 V+3 D -150 37.9/2.1
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö= 9 -600 35.8/4.3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Åke Kajrup - Jan Öhman 3NT V+1 D -630 33.6/6.4
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö+1 2 -650 31.6/8.5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT Ö+2 7 -660 27.4/12.7
Björn Klefbohm - Susanne Levin Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT V+2 D -660 27.4/12.7
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+2 9 -660 27.4/12.7
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 Ö+2 6 -680 23.2/16.9
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Jan Clementsson - Mats Andersson 4NT Ö+2 6 -690 13.7/26.3
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Johan Erlandsson - Alf Roos 3NT V+3 D -690 13.7/26.3
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT V+3 5 -690 13.7/26.3
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+3 9 -690 13.7/26.3
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT Ö+3 7 -690 13.7/26.3
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+3 5 -690 13.7/26.3
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Holm - Richard Korse 3NT V+3 10 -690 13.7/26.3
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Nina Nilsson - Lars Becklén 3NT Ö+3 9 -690 13.7/26.3
Greger Jonsson - Marianne Falck Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 Ö+3 9 -710 4.3/35.8
Kristi Meier - Per Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V+4 7 -720 1.1/38.9
Åke Lindström - Britt Lindberg Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3NT V+4 D -720 1.1/38.9
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 21.9/-
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson     A= 20.0/20.0