Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Ekn64
10
kn765
Ekn52
#
8
Dkn532
K9
K9743
#
KD1092
964
32
D106
#
753
EK87
ED1084
8

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N610788
S610788
Ö73655
V73655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Åke Kajrup - Jan Öhman 5D V-4 5 800 32.0/0.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT N= 10 400 26.0/6.0
Anita Persson - Susanne Ramel Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT N= 9 400 26.0/6.0
Karin Sjögren - Lisa Camp Birgit Hartman - Elsa Olsson 5 S= 8 400 26.0/6.0
Östen Svantesson - Mats Holm Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT S= D 400 26.0/6.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT N= 10 400 26.0/6.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 S+3 8 150 20.0/12.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S= 8 130 16.0/16.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S+1 8 130 16.0/16.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 S+1 8 130 16.0/16.0
Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl Karen Nielsen - Thomas Davy 2NT S= 4 120 12.0/20.0
Mona Berge - Ulla Öberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1 N+1 9 110 9.0/23.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 N= 9 110 9.0/23.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 S-1 8 -50 6.0/26.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 1 Ö= 7 -80 4.0/28.0
Klas Bellander - Alf Roos Marianne Wästberg - Irma Romare 4 N-2 9 -100 1.0/31.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Stig Unoson - Björn Klefbohm 3D N-1 9 -100 1.0/31.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg     - 16.8/-