Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
85
D642
E10862
D4
#
D97
83
95
K98532
#
EKkn2
Kkn109
K43
Ekn
#
10643
E75
Dkn7
1076

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N26433
S25433
Ö1179108
V1179108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö-3 7 300 32.0/0.0
Anita Persson - Susanne Ramel Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT Ö-2 D 200 30.0/2.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 6 Ö-1 E 100 28.0/4.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Klas Bellander - Alf Roos 1 Ö+2 D -140 26.0/6.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2NT Ö+3 5 -210 24.0/8.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö= 3 -600 21.0/11.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Karin Sjögren - Lisa Camp 3NT Ö= D -600 21.0/11.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 3 -630 11.0/21.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT Ö+1 4 -630 11.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT Ö+1 3 -630 11.0/21.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT Ö+1 3 -630 11.0/21.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Östen Svantesson - Mats Holm 3NT Ö+1 3 -630 11.0/21.0
Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT Ö+1 3 -630 11.0/21.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT Ö+1 3 -630 11.0/21.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT Ö+1 10 -630 11.0/21.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Marianne Wästberg - Irma Romare 3NT Ö+2 E -660 2.0/30.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Mona Berge - Ulla Öberg 4 V+2 4 -680 0.0/32.0
Hans Ryning - Gösta Wiik     - -/12.7