Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
EDkn1095
KD5
72
K7
#

kn842
K1064
Ekn652
#
32
109763
Ekn5
D103
#
K8764
E
D983
984

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N464109
S464109
Ö96934
V96934
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4 N= 2 420 18.0/14.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 N= 7 420 18.0/14.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N= 10 420 18.0/14.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N= E 420 18.0/14.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 N= 3 420 18.0/14.0
Mona Berge - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= 10 420 18.0/14.0
Anita Persson - Susanne Ramel Klas Bellander - Alf Roos 4 N= E 420 18.0/14.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 N= 6 420 18.0/14.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl 4 N= 2 420 18.0/14.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 N= 5 420 18.0/14.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Åke Kajrup - Jan Öhman 4 N= 3 420 18.0/14.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N= E 420 18.0/14.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Östen Svantesson - Mats Holm 4 N= 10 420 18.0/14.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N= 10 420 18.0/14.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N= 10 420 18.0/14.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 N+3 10 200 2.0/30.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6 N-2 E -100 0.0/32.0
Karin Sjögren - Lisa Camp     - 10.7/-