Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
K1087
E
Dkn98
E872
#
E54
Kkn10432
E7
kn4
#
932
D95
K1043
D65
#
Dkn6
876
652
K1093

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N98575
S98575
Ö45857
V45867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4D V-2 7 300 42.0/0.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N= D 110 40.0/2.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V-1 8 50 36.0/6.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Daniel Matus - Anders Ingels 3 V-1 8 50 36.0/6.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V-1 D 50 36.0/6.0
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S-1 6 -50 31.0/11.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3 S-1 E -50 31.0/11.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 2 V= D -110 26.0/16.0
Ulla Borgström - Monica Wester Håkan Linse - Jan Rönnow 2 V= 7 -110 26.0/16.0
Eva Landin - Marianne Andersson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 V= 9 -110 26.0/16.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 V= D -140 16.0/26.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 V+1 8 -140 16.0/26.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anders Freij - Karin Brundell-Freij 2 V+1 D -140 16.0/26.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Greger Jonsson - Marianne Falck 2 V+1 D -140 16.0/26.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 V+1 8 -140 16.0/26.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 2 V+1 E -140 16.0/26.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V+1 D -140 16.0/26.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S-3 Kn -150 6.0/36.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT S-3 4 -150 6.0/36.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-3 D -150 6.0/36.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 2 V+2 E -170 2.0/40.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Peter Moricz - Mats Andersson 4 V= D -420 0.0/42.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman     - 17.3/-