Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
862
E8754
54
Dkn7
#
Dkn3
K
kn1098
E10862
#
94
kn109632
EKD6
4
#
EK1075
D
732
K953

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N63475
S63475
Ö710967
V710967
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Greger Jonsson - Marianne Falck 2 S+1 K 140 40.0/2.0
Anders Freij - Karin Brundell-Freij Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 S+1 K 140 40.0/2.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+1 E 140 40.0/2.0
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S= Kn 110 36.0/6.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö-2 K 100 34.0/8.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V-1 8 50 32.0/10.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 K -100 28.0/14.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S-1 K -100 28.0/14.0
Eva Landin - Marianne Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S-1 K -100 28.0/14.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö= E -110 23.0/19.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 Ö= E -110 23.0/19.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö+1 D -130 20.0/22.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö= E -140 14.0/28.0
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö= K -140 14.0/28.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö= E -140 14.0/28.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Björn Karlsson - Ann Bomark 3 Ö= E -140 14.0/28.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö+1 E -140 14.0/28.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mona Andersson - Ulf Schjånberg 2NT V+1 2 -150 8.0/34.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Daniel Matus - Anders Ingels 3 Ö+1 E -170 6.0/36.0
Peter Moricz - Mats Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S-2 E -200 2.0/40.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 2 S-2 K -200 2.0/40.0
Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3 S-2 K -200 2.0/40.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - 17.2/-