Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K1093
KD4
7643
103
#
Ekn72
Ekn8
kn8
KD52
#
865
109762
E95
74
#
D4
53
KD102
Ekn986

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N78578
S78679
Ö64754
V64754
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Björn Karlsson - Ann Bomark 2 Ö-2 4 200 41.0/1.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3 V-2 10 200 41.0/1.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT S+1 5 120 37.0/5.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 1NT N+1 8 120 37.0/5.0
Daniel Matus - Anders Ingels Håkan Linse - Jan Rönnow 2 S+1 2 110 34.0/8.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V-1 3 100 29.0/13.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Greger Jonsson - Marianne Falck 3 V-1 10 100 29.0/13.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Eva Landin - Marianne Andersson 2 V-1 10 100 29.0/13.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT V-1 3 100 29.0/13.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Mona Andersson - Ulf Schjånberg 1 V= 10 -80 24.0/18.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT V= 10 -90 22.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S-1 8 -100 19.0/23.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT N-1 7 -100 19.0/23.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V= 10 -110 9.0/33.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V= 3 -110 9.0/33.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 2 V= 10 -110 9.0/33.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 2 V= 10 -110 9.0/33.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 V= 10 -110 9.0/33.0
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Peter Moricz - Mats Andersson 2 V= 3 -110 9.0/33.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Anders Freij - Karin Brundell-Freij 2 V= 3 -110 9.0/33.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Thomas Davy - Karen Nielsen 2 Ö= K -110 9.0/33.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 2 V+1 10 -140 0.0/42.0
Anitha Lindgren - Marian Krook     - -/20.0