Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Dkn7
D108
D9632
96
#
1098432
6
Ekn105
53
#
E6
Kkn954
K4
EK72
#
K5
E732
87
Dkn1084

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N55535
S55535
Ö788108
V788108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Mats Andersson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT Ö-4 D 400 42.0/0.0
Daniel Matus - Anders Ingels Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT Ö-3 D 300 39.0/3.0
Anders Freij - Karin Brundell-Freij Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT Ö-3 D 300 39.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V-2 4 200 33.0/9.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Anita Olofsson - Ulf Öjing 2NT Ö-2 D 200 33.0/9.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2NT Ö-2 D 200 33.0/9.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 Ö-2 5 200 33.0/9.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 V-1 9 100 22.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-1 9 100 22.0/20.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 2NT Ö-1 D 100 22.0/20.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2NT Ö-1 D 100 22.0/20.0
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Borgström - Monica Wester 4 V-1 2 100 22.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö-1 8 100 22.0/20.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 4 V-1 2 100 22.0/20.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 Ö= 5 -90 14.0/28.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Håkan Linse - Jan Rönnow 1 Ö+1 D -110 11.0/31.0
Eva Landin - Marianne Andersson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 Ö+1 8 -110 11.0/31.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+1 8 -140 8.0/34.0
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 2 S-2 6 -200 5.0/37.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 S-2 6 -200 5.0/37.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V= 6 -620 1.0/41.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 V= 2 -620 1.0/41.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö     - 16.4/-