Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
Dkn
E82
Ekn109
K852
#
EK10742
96
D7
Dkn7
#
9863
Kkn74
K82
93
#
5
D1053
6543
E1064

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N99745
S99745
Ö44697
V44597
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4D V-2 D 500 42.0/0.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3 V-2 Kn 200 40.0/2.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Jan Rönnow 4 V-1 E 100 34.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V-1 2 100 34.0/8.0
Ulla Borgström - Monica Wester Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V-1 E 100 34.0/8.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-1 5 100 34.0/8.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-1 D 100 34.0/8.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S-2 E -100 27.0/15.0
Eva Landin - Marianne Andersson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3 S-2 E -100 27.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 V= 2 -110 24.0/18.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 3 V= D -140 13.0/29.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 V+1 5 -140 13.0/29.0
Peter Moricz - Mats Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V= E -140 13.0/29.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 V= E -140 13.0/29.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Thomas Davy - Karen Nielsen 3 V= 2 -140 13.0/29.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 V= 2 -140 13.0/29.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 V+1 9 -140 13.0/29.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V+1 K -140 13.0/29.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V+1 2 -140 13.0/29.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+1 E -140 13.0/29.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Freij - Karin Brundell-Freij 4D S-2 E -300 2.0/40.0
Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors Daniel Matus - Anders Ingels 4D S-3 K -500 0.0/42.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan     - -/20.6