Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
873
Ekn8
1082
EDkn9
#
EK6
KD105
Kkn653
4
#
92
962
9
K1086532
#
Dkn1054
743
ED74
7

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N56587
S56688
Ö76755
V86755
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Peter Moricz Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3D S= 4 530 46.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Anita Olofsson - Ulf Öjing 3NT V-5 2 500 44.0/2.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT V-2 3 200 42.0/4.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 S+1 K 140 38.0/8.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 S+1 4 140 38.0/8.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 S= 4 140 38.0/8.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Milan Korac - Bengt Nilsson 1NT N+1 9 120 34.0/12.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mari Segerberg - Jan Öhman 2 S= 4 110 27.0/19.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Borgström - Monica Wester 2 S= 4 110 27.0/19.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2 S= 4 110 27.0/19.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S= 4 110 27.0/19.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Jan Clementsson - Klas Bellander 2 S= K 110 27.0/19.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 2 S= 4 110 27.0/19.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 V-1 9 100 18.0/28.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 8 100 18.0/28.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT V-1 9 100 18.0/28.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Freij - Anders Ingels 1NT N= 2 90 14.0/32.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 S-1 4 -50 11.0/35.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Karen Nielsen - Thomas Davy 2 S-1 4 -50 11.0/35.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S-2 4 -100 8.0/38.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Kent Hermansson - Lars Becklén 3 Ö= 7 -110 6.0/40.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 V+1 E -140 4.0/42.0
Kristi Meier - Per Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT N-3 2 -150 2.0/44.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mikael Palade - Lennart Tenland 4D S-2 K -300 0.0/46.0