Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Syd giv
alla i zon
#
ED102
EKkn63
D86
2
#
K876

kn75
1087653
#

10975
E9432
Dkn94
#
kn9543
D842
K10
EK

Optimalt kontrakt: 7D V-3 800
 NT
N36121012
S35111112
Ö106111
V106111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 6 S= 6 1430 45.0/1.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 6 S= 2 1430 45.0/1.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+2 Kn 680 39.0/7.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Åke Lindström - Britt Lindberg 4 S+2 10 680 39.0/7.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 5 S+1 7 680 39.0/7.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 S+1 Kn 680 39.0/7.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+1 5 650 30.0/16.0
Ulla Borgström - Monica Wester Mikael Palade - Lennart Tenland 4 S+1 6 650 30.0/16.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S+1 5 650 30.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S+1 10 650 30.0/16.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan Clementsson - Klas Bellander 4 N+1 D 650 30.0/16.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 S= 5 620 22.0/24.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S= 3 620 22.0/24.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 S= 7 620 22.0/24.0
Kristi Meier - Per Nilsson Milan Korac - Bengt Nilsson 6 N-1 E -100 14.0/32.0
Mats Andersson - Peter Moricz Anders Freij - Anders Ingels 5 S-1 5 -100 14.0/32.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 6 S-1 10 -100 14.0/32.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Christian Frisk - Mona Andersson 5 S-1 7 -100 14.0/32.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 6 S-1 10 -100 14.0/32.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Östen Svantesson - Lotta Lundberg 6 S-2 5 -200 5.0/41.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Louise Grandinsson - Monica Lannerud 6 S-2 6 -200 5.0/41.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6 S-2 5 -200 5.0/41.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Nina Nilsson - Jane Brändemar 6 S-2 8 -200 5.0/41.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3 N-5 9 -500 0.0/46.0