Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn106
Ekn83
ED
D752
#
E83
D9542
kn1062
K
#
D7542
K10
K843
kn4
#
K9
76
975
E109863

Optimalt kontrakt: 4D V-2 500
 NT
N105659
S104659
Ö38684
V38684
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Anders Freij - Anders Ingels 3NT N= K 600 46.0/0.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Karin Andrée - Agneta Dunemark 3D Ö-2 7 500 44.0/2.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 1NT N+3 7 180 42.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 N+3 2 150 36.0/10.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3 N+2 4 150 36.0/10.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT S+1 3 150 36.0/10.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S+2 3 150 36.0/10.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N+3 3 150 36.0/10.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Milan Korac - Bengt Nilsson 3 N+1 2 130 27.0/19.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3 N+1 4 130 27.0/19.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Åke Lindström - Britt Lindberg 3 N+1 3 130 27.0/19.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N= 4 130 27.0/19.0
Mats Andersson - Peter Moricz Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1NT S+1 Kn 120 18.0/28.0
Christian Frisk - Mona Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT S+1 Kn 120 18.0/28.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1NT S+1 Kn 120 18.0/28.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1NT N+1 6 120 18.0/28.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2NT N= 4 120 18.0/28.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Kent Hermansson - Lars Becklén 3 S= Kn 110 11.0/35.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 N= 4 110 11.0/35.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S= 2 90 8.0/38.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Clementsson - Klas Bellander 3NT N-1 2 -100 5.0/41.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 N-1 K -100 5.0/41.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 4 N-2 6 -200 2.0/44.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Östen Svantesson - Lotta Lundberg 4D Ö= K -790 0.0/46.0