Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E85
103
9762
Ekn107
#
KD109
D54
EK853
2
#
762
Kkn9862
kn4
85
#
kn43
E7
D10
KD9643

Optimalt kontrakt: 4NTD S-2 -300
 NT
N85348
S85348
Ö481085
V481085
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Peter Moricz Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3D V-1 2 200 44.0/2.0
Christian Frisk - Mona Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V-2 10 200 44.0/2.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V-2 E 200 44.0/2.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+1 D 110 37.0/9.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3 S= E 110 37.0/9.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 S= E 110 37.0/9.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 S= E 110 37.0/9.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3 Ö-1 E 100 32.0/14.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S= E 90 29.0/17.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 S= E 90 29.0/17.0
Kristi Meier - Per Nilsson Anders Freij - Anders Ingels 4 S-1 4 -50 22.0/24.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S-1 E -50 22.0/24.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3 S-1 E -50 22.0/24.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 S-1 E -50 22.0/24.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S-1 E -50 22.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-2 E -100 14.0/32.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Milan Korac - Bengt Nilsson 4 S-2 K -100 14.0/32.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S-2 K -100 14.0/32.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Kent Hermansson - Lars Becklén 2 Ö+2 3 -170 10.0/36.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Clementsson - Klas Bellander 3 Ö+2 D -200 8.0/38.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 4 Ö= K -620 3.0/43.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 4 Ö= K -620 3.0/43.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö= K -620 3.0/43.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 Ö= K -620 3.0/43.0