Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D6
kn754
6532
D52
#
kn104
K109
kn9
K10986
#
K83
82
KD1087
E43
#
E9752
ED63
E4
kn7

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N44865
S44865
Ö98568
V98568
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N= E 110 45.0/1.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 S= Kn 110 45.0/1.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1 S= Kn 80 42.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Milan Korac - Bengt Nilsson 3 V-1 D 50 36.0/10.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Anders Freij - Anders Ingels 3 Ö-1 E 50 36.0/10.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-1 D 50 36.0/10.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö-1 E 50 36.0/10.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 Ö-1 E 50 36.0/10.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 Ö= 6 -90 29.0/17.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Jan Öhman 2 Ö= Kn -90 29.0/17.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-1 Kn -100 24.0/22.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Sonja Lindblom 2 S-1 Kn -100 24.0/22.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S-1 9 -100 24.0/22.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V= D -110 19.0/27.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 V= D -110 19.0/27.0
Christian Frisk - Mona Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT V+1 D -120 15.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1NT V+1 5 -120 15.0/31.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Östen Svantesson - Lotta Lundberg 2 V+2 D -130 10.0/36.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Jan Clementsson - Klas Bellander 2 V+2 D -130 10.0/36.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V+2 D -130 10.0/36.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 3 Ö+2 Kn -150 6.0/40.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Mats Andersson - Peter Moricz 3 S-2 Kn -200 3.0/43.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S-2 Kn -200 3.0/43.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 4 S-5 Kn -500 0.0/46.0