Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
D98652
5
Dkn873
E
#
Kkn3
D82
1052
K862
#
E74
E96
K96
kn1074
#
10
Kkn10743
E4
D953

Optimalt kontrakt: 2NTD Ö-1 100
 NT
N67786
S67786
Ö75547
V75547
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Kent Hermansson - Lars Becklén 2NT Ö-3 3 150 46.0/0.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 S+1 K 140 38.0/8.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christian Frisk - Mona Andersson 3 N= Kn 140 38.0/8.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 S= 2 140 38.0/8.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= Kn 140 38.0/8.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 N= Kn 140 38.0/8.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 N= Kn 140 38.0/8.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 S= K 140 38.0/8.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Anders Freij - Anders Ingels 2 S= 6 110 29.0/17.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N= 7 110 29.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-2 E 100 25.0/21.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö-2 10 100 25.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 3 Ö-1 10 50 22.0/24.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3NT N-1 7 -50 15.0/31.0
Mats Andersson - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N-1 E -50 15.0/31.0
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N-1 4 -50 15.0/31.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 N-1 6 -50 15.0/31.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3 S-1 K -50 15.0/31.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 3 S-1 2 -50 15.0/31.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Mikael Palade - Lennart Tenland 3D N-1 7 -100 7.0/39.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3 S-2 K -100 7.0/39.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Sonja Lindblom 2NT Ö+1 3 -150 4.0/42.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan Clementsson - Klas Bellander 3NT S-4 6 -200 2.0/44.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4D S-3 2 -500 0.0/46.0