Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Nord giv
alla i zon
#
E32
kn104
E85
ED86
#
K1065
D95
9763
K10
#
987
K876
10
kn9732
#
Dkn4
E32
KDkn42
54

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N81081010
S81081010
Ö53533
V53533
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT N+3 6 690 46.0/0.0
Mats Andersson - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+2 6 660 42.0/4.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT N+2 6 660 42.0/4.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N+2 2 660 42.0/4.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3NT N+1 7 630 22.0/24.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 9 630 22.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT N+1 2 630 22.0/24.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Mikael Palade - Lennart Tenland 3NT N+1 9 630 22.0/24.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Anders Freij - Anders Ingels 3NT N+1 7 630 22.0/24.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N+1 2 630 22.0/24.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christian Frisk - Mona Andersson 3NT N+1 2 630 22.0/24.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT N+1 3 630 22.0/24.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+1 2 630 22.0/24.0
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+1 10 630 22.0/24.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT N+1 6 630 22.0/24.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+1 3 630 22.0/24.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT N+1 9 630 22.0/24.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT N+1 3 630 22.0/24.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT S+1 7 630 22.0/24.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+1 7 630 22.0/24.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 3NT N+1 7 630 22.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 3NT N= 3 600 3.0/43.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT N= 7 600 3.0/43.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan Clementsson - Klas Bellander 4 N-3 10 -300 0.0/46.0