Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Öst giv
alla i zon
#
ED87
E765
8
Dkn53
#
1065
K932
Ekn4
862
#
94
Dkn4
76532
K74
#
Kkn32
108
KD109
E109

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N1089119
S1089119
Ö24413
V24413
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 S+2 8 680 43.0/3.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+2 5 680 43.0/3.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 S+2 E 680 43.0/3.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Jan Clementsson - Klas Bellander 4 S+2 5 680 43.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S+2 5 660 38.0/8.0
Kristi Meier - Per Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 2 650 29.0/17.0
Mats Andersson - Peter Moricz Östen Svantesson - Lotta Lundberg 4 S+1 2 650 29.0/17.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N+1 D 650 29.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Freij - Anders Ingels 4 N+1 9 650 29.0/17.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 S+1 8 650 29.0/17.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 S+1 8 650 29.0/17.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 E 650 29.0/17.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Karen Nielsen - Thomas Davy 4 S+1 5 650 29.0/17.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Anita Olofsson - Ulf Öjing 3NT N+1 D 630 20.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mikael Palade - Lennart Tenland 4 S= 2 620 13.0/33.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Milan Korac - Bengt Nilsson 4 S= 2 620 13.0/33.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 N= 5 620 13.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S= 8 620 13.0/33.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 S= 3 620 13.0/33.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 S= 3 620 13.0/33.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mari Segerberg - Jan Öhman 3NT S= 2 600 4.0/42.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT S= 2 600 4.0/42.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT N= D 600 4.0/42.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S-1 8 -100 0.0/46.0