Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K53
Ekn94
K5
EKkn7
#
D7
D1085
D6
D8653
#
kn86
62
E10972
1042
#
E10942
K73
kn843
9

Optimalt kontrakt: 5NT N= 460
 NT
N99101111
S99101111
Ö44222
V44322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT S+2 5 460 32.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+1 E 450 28.0/4.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S+1 D 450 28.0/4.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 S+1 D 450 28.0/4.0
Eva Landin - Marianne Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N+1 2 430 21.0/11.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N+1 2 430 21.0/11.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+1 6 430 21.0/11.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT N+1 2 430 21.0/11.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 S= 8 420 16.0/16.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT N= 2 400 13.0/19.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N= 7 400 13.0/19.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Mats Andersson - Peter Moricz 2NT N+3 2 210 10.0/22.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Olle Persson - Lars Becklén 2NT N+2 2 180 8.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Monica Gilhorn - Mona Berge 2 N+1 E 140 6.0/26.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1 N= 2 80 4.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 S-1 5 -50 2.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S-2 3 -100 0.0/32.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 16.8/-