Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
E9764
K82
D108
Dkn
#
D8
kn3
Kkn52
K10987
#
1052
ED109764
7
43
#
Kkn3
5
E9643
E652

Optimalt kontrakt: 3NTD V-1 100
 NT
N79595
S79595
Ö64848
V64848
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bodil Mörnstad - Carin Millar 5D Ö-3 5 500 32.0/0.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 N+1 E 450 30.0/2.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N= 7 420 28.0/4.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S= Kn 110 26.0/6.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ragnar Carstam - Helene Carstam 5D Ö-1 K 100 23.0/9.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö-2 E 100 23.0/9.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Britt Lindberg - Åke Lindström 3 Ö-1 5 50 19.0/13.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 Ö-1 K 50 19.0/13.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 N-1 7 -50 15.0/17.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Olle Persson - Lars Becklén 3 N-1 7 -50 15.0/17.0
Mats Andersson - Peter Moricz Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N-2 7 -100 8.0/24.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N-2 7 -100 8.0/24.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Eva Landin - Marianne Andersson 4 N-2 7 -100 8.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 N-2 E -100 8.0/24.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N-2 7 -100 8.0/24.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N-3 7 -150 2.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT N-4 4 -200 0.0/32.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf     - 15.7/-