Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EKkn86
7
104
Kkn743
#
D
EKkn42
87
ED852
#
10
108653
KDkn963
10
#
975432
D9
E52
96

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -500
 NT
N72297
S72297
Ö5101136
V6101136
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Persson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= E 620 30.9/1.1
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N= 10 620 30.9/1.1
Monica Gilhorn - Mona Berge Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 6 V-1 E 100 27.7/4.3
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning 5 N-1 K -100 25.6/6.4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 5D S-1 K -200 21.3/10.7
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Östen Svantesson - Anders Edstrand 5D N-1 K -200 21.3/10.7
Karin Andrée - Agneta Dunemark Sven Grahn - Wiveca Lindström 5D S-1 E -200 21.3/10.7
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Eva Landin - Marianne Andersson 4 V+1 E -650 9.6/22.4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 V= E -650 9.6/22.4
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 V= E -650 9.6/22.4
Ragnar Carstam - Helene Carstam Zalman Puterman - Maria Tendler 5 V= E -650 9.6/22.4
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anita Olofsson - Ulf Öjing 5 V= E -650 9.6/22.4
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 V+1 K -650 9.6/22.4
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V+1 E -650 9.6/22.4
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 5 V= E -650 9.6/22.4
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Mats Andersson - Peter Moricz 5D V= E -850 0.1/31.9
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - -/12.5
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand     A- 12.8/19.2