Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Väst giv
alla i zon
#
10
D742
Ekn104
D1083
#
K982
EKkn83
7
K72
#
EDkn73
9
9532
kn54
#
654
1065
KD86
E96

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N78425
S78425
Ö658118
V658118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö-2 10 200 32.0/0.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö-1 K 100 30.0/2.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 Ö= K -140 28.0/4.0
Eva Landin - Marianne Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+2 4 -170 24.0/8.0
Olle Persson - Lars Becklén Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+2 4 -170 24.0/8.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Mats Andersson - Peter Moricz 3 Ö+1 4 -170 24.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britt Lindberg - Åke Lindström 3 Ö+2 K -200 16.0/16.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 Ö+3 K -200 16.0/16.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 Ö+2 K -200 16.0/16.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 Ö+3 D -200 16.0/16.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 Ö+3 E -200 16.0/16.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö= K -620 7.0/25.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg 4 Ö= K -620 7.0/25.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= 6 -620 7.0/25.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö= E -620 7.0/25.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Östen Svantesson - Anders Edstrand 4 Ö+1 6 -650 1.0/31.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 Ö+1 8 -650 1.0/31.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg     - 13.3/-