Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
25/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
KD9
108
Ekn10764
85
#
kn642
ED4
K5
E1042
#
E108
72
83
KD9763
#
753
Kkn9653
D92
kn

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N28822
S28822
Ö105597
V1155910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N= E 110 32.0/0.0
Eva Landin - Marianne Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V-1 10 50 30.0/2.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S-1 2 -100 28.0/4.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V= E -110 26.0/6.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Östen Svantesson - Anders Edstrand 4 Ö= D -130 21.0/11.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 Ö= Kn -130 21.0/11.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö+1 9 -130 21.0/11.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö+1 D -130 21.0/11.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2NT V+1 E -150 12.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Andersson - Peter Moricz 4 Ö+1 6 -150 12.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Åke Lindström 2NT V+1 E -150 12.0/20.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+2 3 -150 12.0/20.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+2 E -150 12.0/20.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 V+1 10 -170 6.0/26.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 S-2 4 -200 4.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT V= 7 -400 2.0/30.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Olle Persson - Lars Becklén 3NT V+3 7 -490 0.0/32.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard     - 17.0/-