Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
108764
Dkn7
Ekn2
E3
#
5
E1042
10973
D974
#
KDkn9
K863
6
K1085
#
E32
95
KD854
kn62

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N37477
S37477
Ö105966
V106966
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning 3 N= 6 140 32.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2NT N= K 120 30.0/2.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Ragnar Carstam - Helene Carstam 3NT N-1 K -50 24.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N-1 K -50 24.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 N-1 7 -50 24.0/8.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Monica Gilhorn - Mona Berge 3 N-1 6 -50 24.0/8.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT N-1 5 -50 24.0/8.0
Olle Persson - Lars Becklén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3D N-1 6 -100 12.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N-2 K -100 12.0/20.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Eva Landin - Marianne Andersson 3 S-2 5 -100 12.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 N-2 6 -100 12.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N-2 6 -100 12.0/20.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 N-2 6 -100 12.0/20.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 N-2 6 -100 12.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Andersson - Peter Moricz 2 V+1 E -140 4.0/28.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 N-3 6 -150 2.0/30.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Östen Svantesson - Anders Edstrand 4D N-3 K -500 0.0/32.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund     - 18.0/-