Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
10873
KD2
E9
EDkn2
#
ED
10753
106532
65
#
kn652
E9
KD84
K83
#
K94
kn864
kn7
10974

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N73655
S83655
Ö510678
V510678
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S-1 2 -50 31.9/0.1
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 Ö= Kn -80 29.8/2.2
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT Ö= 4 -90 27.7/4.3
Mats Andersson - Peter Moricz Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 S-2 6 -100 23.4/8.6
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 N-2 6 -100 23.4/8.6
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT S-2 2 -100 23.4/8.6
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT V+1 2 -120 19.2/12.8
Eva Landin - Marianne Andersson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 Ö+1 4 -130 10.7/21.3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Olle Persson - Lars Becklén 3 Ö+1 7 -130 10.7/21.3
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning 3 Ö+1 4 -130 10.7/21.3
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V+1 K -130 10.7/21.3
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+2 10 -130 10.7/21.3
Ragnar Carstam - Helene Carstam Östen Svantesson - Anders Edstrand 3 Ö+1 6 -130 10.7/21.3
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö= Kn -130 10.7/21.3
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Monica Gilhorn - Mona Berge 1NT V+2 2 -150 1.1/30.9
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-3 10 -150 1.1/30.9
Anita Olofsson - Ulf Öjing     - 15.7/-
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg     A+ 19.2/12.8